„Vědci zjistili, že alkalická živá voda působí jako antioxidant, brání stárnutí a pozitivně ovlivňuje funkci žaludku a vnitřních orgánů.“
V překyseleném prostředí organismu jsou ideální podmínky pro viry a bakterie, které způsobují nedostatek energie, bolesti a závažná onemocnění.
Dnes již nejsou výjimkou sedmnáctiletí mladíci s ledvinovými kameny a třicetiletí mladými muži trpícími cukrovkou. Onemocnění dnou se dnes vyskytuje už u dvanácti- či třináctiletých dětí.
Tyto nemoci úzce souvisejí s naší každodenní konzumací perlivých, slazených a alkoholických nápojů a nedostatkem zdravé pitné vody.
Denní konzumace tekutin by měla korespondovat s jejich denním úbytkem. Aby docházelo k pravidelnému čištění organismu a vyplavování škodlivin, měl by dospělý člověk denně vypít a tudíž vymočit kolem dvou litrů vody.
Jak živá voda pomáhá našemu zdraví
- Udržuje kyselé a zásadité látky v našem těle v rovnováze.
- Zlepšuje schopnost organismu vstřebávat živiny.
- Díky lepší hydrataci organismu umožňuje tělu účinněji regulovat teplotu.
- Zlepšuje fungování organismu tím, že čistí buňky zevnitř.
- Posiluje fungování imunitního systému a pomáhá bojovat s nemocemi.
- Detoxikuje buňky účinněji než běžná pitná voda.
Ověřené zdravotní přínosy u konkrétních onemocnění
- Stabilizace vysokého a nízkého krevního tlaku.
- Snížení hladiny cukru v krvi diabetiků.
- Zlepšení stavu při alergických onemocněních, astmatu, senné rýmě, kopřivce a atopické dermatitidě.
- Zvýšení periferního oběhu u odumření tkáně.
- Snížení hladiny bilirubinu v krvi u novorozenců.
- Snížení hladiny kyseliny močové u pacientů trpících dnou.
- Zlepšení funkcí poškozených jater.
- Zlepšení stavu při zánětu slinivky břišní (pankreatitis).
- Zlepšení stavu při chronických průjmech, např. po resekci žaludku.
- Zlepšení stavu při potížích se vředy v oblasti dvanáctníku (vřed se nevrátí).
- Zlepšení stavu při chronických zánětech střev.
- Zlepšení stavu při hemoroidech.
Zásaditá voda a acidobazická rovnováha organismu
Acidobazická rovnováha je stav, kdy v organismu vzniká dynamická rovnováha mezi kyselinami a zásadami.
Z medicínského hlediska je nejdůležitější pH tělních tekutin a buněk. Důslednou kontrolou pH vody a konzumovaných potravin, které mají výrazný vliv na pH našeho organismu, můžeme dosáhnout acidobazické rovnováhy.
Kromě úpravy jídelníčku, který by se měl skládat v poměru 80:20 zásaditých a kyselých potravin, je vhodnou prevencí k dosažení acidobazické rovnováhy zvýšení příjmu tekutin se zásaditým pH.
Ideální pH vody pro organismus je 8 a více. To však většina balených vod nemůže nabídnout. Nejblíže se hranici blíží kohoutková voda, která svou kvalitou balenou vodu výrazně předčí.
Naše Ionizátory, které získaly certifikaci Státního Zdravotního Ústavu, dokáží díky elektrolytické komoře kromě dodatečné filtrace kohoutové vody efektivně upravit pH vody, a to v rozmezí od 3 do 11 pH.
Vliv zásadité vody je doložitelný i z odborných studií a publikací. Překyselení organismu je doprovázeno hypoglykemií a absencí kationtů v těle, především vápníku, který kyseliny odvádí z organismu ven.
Kyselé prostředí organismu způsobuje rozšíření cév, což má za následek zpomalení toku krve a neschopnost krvinek předávat buňkám potřebný kyslík. Tím dochází k akceleraci hypoxie a jejího negativního vlivu na práci buněk včetně bílých krvinek a tím i imunity.
Profesorka Felicia Klimentová ve své knize „Acid Alkaline Balance Diet“ (Stravování pro acidobazickou rovnováhu) říká: „Zásadité minerály jsou potřebné, aby neutralizovaly kyselé odpadní látky, které jsou vedlejším produktem nadměrně výživných potravin. Je-li příjem zásaditých minerálů nízký, nemůže docházet k neutralizaci kyselých odpadů. Některé mastné kyseliny se v těle ukládají v podobě tělesného tuku, jiné se mění v cholesterol a kyselinu mléčnou. Tím se zvyšuje kyselost krve a lymfy, což způsobuje, že je tělo náchylnější k přibývání na váze. Pokud krev zatížená kyselým odpadem koluje tělem, zahlcuje a zatěžuje orgány. To má za následek zpomalení metabolismu a nedokonalé spalovaní živin.“
Pokračovat ve čtení ⬇